Jerez de la Frontera

Miasto Jerez de la Frontera znajduje się w południowo-wschodniej części Hiszpanii, w Andaluzji nad rzeką Guadalete, około 15 km od brzegu Atlantyku. Trzy słowa określają to miasto: wino, byki i konie. Miasto jest znane z produkcji sherry, popularnej stadnin koni oraz toru Formuły 1 Circuito Permanente de Jerez, na którym kierowcy z całego świata często testują swoje bolidy.

Nazwa miasta pochodzi od fenickiej osady Xera, zromanizowanej później jako Ceret oraz Sèrès. Dokładna lokalizacja pierwotnej miejscowości nie jest znana. Po okresie panowania rzymskiego przekształciła się w ośrodek wizygocki, by wraz z najazdem arabskim stać się świadkiem zagłady państwa Wizygotów.

Zwiedzając Jerez de la Frontera dostrzec można piękne ulice zacienione przez palmy i drzewa pomarańczowe. Miasto posiada wiele zabytków: monumentalny kościół Iglesia Colegiata zbudowany na ruinach wielkiego meczetu z XVI w XVI wieczny Alcazar - arabską fortecę wielokrotnie przebudowaną, prastare łaźnie z epoki Almohadów, kościół Nuestra Seńora de la Defensión z XV w. i odległy o 5 km od Jerez de la Frontera klasztor kartuzów (La Cartuja). Na bagnistych terenach delty Gwadalkwiwiru hodowane są byki do corridy i piękne konie czystej krwi andaluzyjskiej. Ogromne napisy: Domecq, Osborne, Gonzales Byass, Diez Hermanos, Sandeman, Soberano oznaczają wielkie piwnice, które przeważnie można zwiedzać i niezliczone bodegi, gdzie podają sherry prosto z beczki.

Współrzędne geograficzne Jerez de la Frontera
Latitude: N 36° 41’ 02" (36.6838416), Longitude: W 6° 07’ 34" (-6.1261925)

Jerez de la Frontera na forum

  • Brak rozmów na temat Jerez de la Frontera.
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]