Malaga

Malaga jest stolicą Costa del Sol ze swym międzynarodowym portem lotniczym, pasażerskim i handlowym portem morskim, linią kolejową do Madrytu i doskonałymi szosami jest głównym punktem rozdzielczym dla setek tysięcy turystów przybywających tu z całego świata. Wybrzeże Słońca jest najcieplejszym regionem Hiszpanii. Średnia temperatura czerwca wynosi tu 22,2°, lipca 26,5°, sierpnia 27,6°, września 24,4°; temperatura wody morskiej na głębokości 14 m wynosi w czerwcu 20,8°, w lipcu 20,9°, sierpniu 24,2°, wrześniu 21,2° i nigdy nie spada poniżej 15°.

Z zabytków godnych uwagi należy wymienić katedrę z XVI w. oraz kościoły Santiago i Sagrario. Na szczycie urwistej skały Gibralfaro (170 m npm) wznosi się Xll-wieczna Alcazaba. Atrakcją Malagi jest stara dzielnica handlowa, plątanina wąziutkich uliczek pełnych sklepów, przypominająca prawdziwy arabski targ. Malaga jest też miastem malarzy (tu urodził się Pablo Picasso), posiada liczne muzea: malarstwa, archeologiczne i ceramiki. Piękny park miejski i ogrody Puerta Oscura umożliwiają wypoczynek w upalne południe.

Malaga
Malaga
Malaga to miasto znajdujące się w regionie Andaluzja w południowej Hiszpanii, położone jest nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich. Stanowi stolicę prowincji Malaga i

Największe ośrodki turystyczne Wybrzeża Słońca skupiły się na odcinku między Malagą i Algeciras. Torremolinos tylko nazwą przywodzi na pamięć spokojną wieś rybacką z wiatrakami na wzgórzach; dziś jest to miasto hoteli, goszczące do miliona turystów rocznie. Wytworne kąpielisko milionerów, Marabella ukryte wśród gajów pinii, ma pola golfowe, tor wyścigowy, tory do gry w polo i najdroższą w Hiszpanii arenę. Obramowane niekończącymi się polami campingowymi San Pedro de Alcantara, Guadalmina, Fuengirola, Cancelada, wreszcie spokojna, zalana oślepiającym słońcem Estepona tworzą łańcuch plaż aż do najdalej wysuniętego na południe punktu Europy - Punta Marroqui zwanego także Punta de Tarifa, skąd przez wodę tylko 14 kilometrów do marokańskiego brzegu Cieśniny Gibraltarskiej. Po drodze wzrok przyciąga potężna, ukośna skała GIBRALTARU z rozłożonym u jej stóp miastem, będącym ostatnią w Europie kolonią Korony Brytyjskiej. Od kilku lat łączność Gibraltaru z Hiszpanią jest całkowicie zerwana, dostać się tam można jedynie z Tangeru, ale potem trzeba starać się ponownie o wizę hiszpańską. Gibraltar wznosi się nad kolistą, niewielką zatoką, po przeciwnej stronie której leży miasto Algeciras, krzykliwy i ruchliwy port wyrastający stopniowo na poważnego konkurenta Gibraltaru. Odchodzą stąd promy kolejowe i samochodowe na Ceutę na brzegu marokańskim. Wycieczka na Ceutę daje okazję postawienia stopy w Afryce.

MALAGA CITY-ANDALUCIA, SPAIN
Malaga to największe miasto na Costa del Sol, znajduje się tam port lotniczy, bezpośrednia kolej do Madrytu oraz doskonałe autostrady, wszystko to co roku przyciąga

Współrzędne geograficzne Malaga
Latitude: N 36° 43’ 17" (36.721261), Longitude: W 4° 25’ 17" (-4.4212655)

Malaga na forum

  • Brak rozmów na temat Malaga.
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]