Melilla

Melilla to kolejna hiszpańska enklawa położona w północnej Afryce, na wschodnim wybrzeżu Maroka, wchodząca w skład terytorium wysepki Islas Chafarinas i Islas Alhucemas. Melilla jest 100-tysięcznym portem położonym na półwyspie kilkunasto-kilometrowej długości, mniej więcej na wysokości Almerii. Melilla to dawna fenicka Rusadir należy do Hiszpanii od XVI w., jednak w porównaniu np z Ceutą zachowała o wiele bardziej orientalny charakter. Powierzchnia miasta wynosi zaledwie 12 kilometrów kwadratowych. Ludzie tu mieszkający zajmują się głównie rybołówstwem, ale i turystyką.

Najciekawsza dla turystów jest stara dzielnica zwana Melillą la Vieja lub El Pueblo, położona na 30-metrowej skale nad morzem. Jej wąskie zaułki i domy piętrzące się jeden nad drugim tworzą obraz prawdziwej arabskiej kazby. Kościół de la Purisima Concepcion, najstarszy w Melilli, zbudowany w XVII w. ma piękne ołtarze barokowe. Muzeum miejskie mieści się w starym forcie, z murów roztacza się rozległa panorama całego terytorium.

Melilla
Melilla
Miasto Melilla jest to jednostka administracyjna Hiszpanii, położona w północnej Afryce, na jej wschodnim wybrzeżu. Znajduje się w otoczeniu Maroka, lecz stanowi eksklawę Hiszpanii.

Współrzędne geograficzne Melilla
Latitude: N 35° 17’ 32" (35.2922775), Longitude: W 2° 56’ 17" (-2.9380972)

Melilla na forum

  • Brak rozmów na temat Melilla.
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]