Ibiza

Ibiza to nadzwyczajna wyspa, jest piękna ma wybrzeże urozmaicone malowniczymi plażami w zatoczkach, na których nawet latem nie ma tłumów, ale trzeba powiedzieć, że swój niezwykły charakter zawdzięcza zarówno samym mieszkańcom, jak i turystom. Nieważne, jak bardzo ktoś chciałby szokować, nie zaskoczy tam nikogo.

Tysiące turystów wysmarowanych olejkiem do opalania leżą na plażach dla naturystów w oczekiwaniu na nocne szaleństwa w barach i klubach nocnych. Wyspa przez lata była najpopularniejszym schronieniem hipisów, ale obecnie młodzież i towarzysko nastawieni geje odwiedzają ją równie chętnie, jak jej mieszkańcy z lat 60. Niemcy wciśnięci w swoje Lederhosen tłoczą się w swobodnej atmosferze, jaką stwarzają kreacje pochodzące od najlepszych projektantów z całego świata. Najnowsza moda z Londynu, Paryża, Madrytu i Mediolanu trafia do tutejszych sklepów, często zanim zdąży zagościć we własnych krajach. Nie potrzeba pretekstu, by się wieczorem wystrzałowo ubrać, wręcz przeciwnie, będą się na ciebie gapić, jeśli tego nie zrobisz. Bujne życie toczy się głównie w mieście Ibizie w nocy, a przygotowani na wszystko tubylcy patrzą wyrozumiale na ten nieustający pokaz mody.

Zniewalające laguny na Ibizie
Zniewalające laguny na Ibizie
Ibiza swoim urokiem przyciąga każdego roku tysiące turystów z całego świata. Laguny, piaszczyste plaże z turkusową wodą i białym piaskiem sprawiają że można poczuć się

Dzięki barom i klubom Ibiza żyje 24 godz. na dobę jeśli tylko masz ochotę i pieniądze, noc należy do ciebie, a sporo jest do zdobycia. Noc najlepiej rozpocząć od lokali w okolicach portu. Jest tam kilka barów dla gejów, m.in. Bob by's, Teatro i JJ's, ale największe powodzenie mają te w pobliżu murów starego miasta: Incognito's i Angelo's to rywalizujący ze sobą sąsiedzi przy Portal de Ses Taules. Zresztą cała ta okolica jest dosyć ciekawa, jest tam mnóstwo barów, w których pije się tradycyjnie, czyli na stojąco. Zaraz po wejściu do D'Alt Vila znajduje się La Muralla, tutaj z patio rozciąga się ładny widok za mury.

Travel Guide: Ibiza, Spain
Położona najdalej na południowy zachód, liczy 572 km2 i ok. 40 tys. mieszkańców. Podobnie jak Minorka, przedzielona jest łańcuchem gór sięgających 400 m npm; wybrzeża

Jeśli chodzi o kluby, to nawet ktoś, kto nie słyszał o Amnesii, czy Pacha, szybko usłyszy te nazwy, jeśli wieczorem wyjdzie do dzielnicy portowej. Każdy z tych lokali, łącznie z ich młodszymi rywalami, zatrudnia zespół artystów od public relations, którzy opanowują miasto, każdy w imieniu swego pracodawcy. Konkurencja jest ostra, a potencjalni klienci wychodzą z takiego ataku pokryci nalepkami promującymi dyskoteki. Żadna z nich na dobre nie rozkręca się przed północą, a zabawa trwa aż do rana. Szkoda byłoby ominąć Ku, 6 km od miasta na drodze do San Antonio nie być tam to niewybaczalny błąd dla wielu jest to jedyny powód przyjazdu na Ibizę.

W klubie Amnesia, również na drodze do San Antonio, za wstęp płaci się, można siedzieć do 6.00 i zebrać całkiem niezwykłe doświadczenia. Pacha mieści się niedaleko zatoki, w pobliżu kasyna, i jest chyba trochę spokojniejszym a już na pewno bardziej szpanerskim i droższym lokalem. Młodsi konkurenci, z pewnością nie dorównujący tej dwójce renomą, choć kto wie, czy nie przewyższający jej dobrą zabawą, to m.in. Space i Kiss, gdzie przychodzi przede wszystkim młodzież, oba przy Platja d'en Bossa. W mieście jest tylko jedna dyskoteka wyłącznie dla gejów, Anfora, w górnej części D'Alt Vila, kilka kroków od Crisco, bardzo popularnego baru.

Współrzędne geograficzne Ibiza
Latitude: N 38° 54’ 31" (38.9085387), Longitude: E 1° 25’ 36" (1.4265579)

Ibiza na forum

  • adrian
    adrian

    Jesteśmy bardzo zainteresowani podjęciem pracy w Hiszpani, dużo słyszałem o klubach nocnych - dyskotekach na Ibizie w których polscy studenci znający język angielski/niemiecki mogą dostać pracę. Jeśli ktoś zna jakieś oferty pracy na Ibizie dla studentów to bardzo proszę o kontakt. W sumie to nawet interesowała by mnie praca w zamian za pokrycie kosztów pobytu i jakieś kieszonkowe itp.. Bardzo interesuje mnie życie nocne i chętnie popracuje w sezonie w dyskotece klubie lub restauracji, jako barman lub nawet naganiacz Dużo słyszałem o życiu nocnym na Ibizie i bardzo chciał bym tam w sezonie pomieszkac. Jeśli się da to mogę zwerbowac do pracy kilka ładnych dziewczyn - też chętnych żeby wyjechać do pracy w Hiszpani, a może nawet na dłużej niż tylko na sezon.

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]