Ciekawostki

Hiszpania to kraj pełen kontrastów: fascynująca mieszanka kultur, wspaniała architektura, urozmaicone krajobrazy i klimat czekają na odkrycie. Przybyszom oferuje, jak żaden inny kraj w Europie, szeroki wybór stylów życia i możliwości w biznesie.

Cudzoziemiec w Hiszpanii zawsze pozostanie cudzoziemcem, ale może się doskonale przystosować do warunków życia w Hiszpanii. Trzeba zapamiętać jedynie że hiszpańska kultura na zawsze pozostanie dla niego odmienna i trochę obca. Ta obcość wynika z historii kraju, która tak znacząco wpłynęła na jego mieszkańców. Polak, Francuz czy Anglik może otrzymać obywatelstwo hiszpańskie, może nawet myśleć i zachowywać się jak Hiszpan, ale w głębi serca nigdy nie będzie Hiszpanem.

Historia Hiszpanii pełna jest wzlotów i upadków. Jedno z najstarszych państw w Europie, przetrwało wiele podbojów, wojen religijnych i gwałtownych wstrząsów politycznych. Od okresu, w którym pod panowaniem Królów Katolickich było jednym z najbogatszych i najsilniejszych państw na świecie, poprzez wyniszczającą wojnę domową, po dzień dzisiejszy.

Jeśli podejmiesz próbę, żeby przeczytać coś o tym kraju i jego mieszkańcach oraz nauczysz się odrobinę mówić po hiszpańsku, twoje doświadczenia w Hiszpanii będą bogatsze, a szok kulturowy nie będzie tak bolesny. Jeżeli jesteś uważnym obserwatorem, szybko nauczysz się interpretować zachowanie Hiszpanów i, co za tym idzie, będziesz wiedzieć jak ty masz się zachowywać. Pamiętaj, że dla Hiszpanów bardzo ważne są dobre maniery. Choć z natury dumni, są grzeczni i uprzejmi. Zazwyczaj są też bardzo mili wobec obcokrajowców. Nie ma potrzeby naśladować hiszpańskiego sposobu jedzenia, aby poczuć się zaakceptowanym, ale raczej wskazane jest jedzenie przynajmniej w tym samym czasie. Nie oczekuj też, że ktoś przyjmie twoje zaproszenie, jeśli będziesz się upierać przy godzinie, do której Hiszpanie nie są przyzwyczajeni.

Obecnie Hiszpania uważana jest za jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się krajów Europy, ze stabilną gospodarką. A różnorodność tutejszych warunków klimatycznych z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających.

IP:54.211.138.180, host: ec2-54-211-138-180.compute-1.amazonaws.com

Komentarze i opinie

  • love espana Love espana

    Wszystko co napisane zostało to prawda. Ja uwielbiam Hiszpanie jako kraj i ich mieszkańców. Wszyscy są uśmiechnięci i bardzo przyjaźnie nastawieni do ludzi i do życia. Mają całkowicie inne podejście do życia i wiedzą jak odpoczywać. Fakt faktem nie spieszą się z niczym. I jeżeli chcesz coś załatwić w urzędach czekają Cie godziny czekania i proszenia się. Najbardziej uwielbiam ten zmieniający się klimat, kultura, jedzenie i tylko na przełomie kilkunastu kilometrów. Może i góry w jednym miejscu. Jest to naprawdę wyjątkowy kraj

    data dodania 2014-04-01 21:48:46
    Forum Ciekawostki

Newsletter

Profil na Facebook'u

© 2009-2014 nev-serv
Warning: gethostbyaddr() [function.gethostbyaddr]: Address is not a valid IPv4 or IPv6 address in /home/tomaroc/domains/hiszpania24.org/public_html/stat/php-stats.recphp.php on line 282
sql 13