Bilbao

Bilbao ciągnące się przez około 14 km wzdłuż wąskiej doliny nad bardzo zanieczyszczoną rzeką Nervion, jest dużym miastem, co nie bardzo daje się odczuć, gdyż urbanistyczny rozrzut nastąpił przez wchłanianie niegdyś oddzielnych wiosek. Nawet w centrum miasta, za wysokimi domami widać zielone stoki gór otaczających miasto. Ten nowoczesny ośrodek z gwarnym centrum i ponurymi slumsami nie ma jakichś wyjątkowych zabytków ani turystyki z prawdziwego zdarzenia. Panuje tu jednak niepowtarzalna atmosfera, którą tworzą niezwykle uczynni mieszkańcy oraz kilka najlepszych lokali w całej Baskonii.

Bilbao zdecydowanie należy do tych miast, w których najprzyjemniejszym sposobem spożywania posiłków jest chodzenie z baru do baru i próbowanie różnych tapas. Miasto nocą potrafi być bardzo ożywione i całkiem oszalałe podczas fiesty w sierpniu, kiedy pojawiają się bary na świeżym powietrzu, są występy uliczne, improwizowane tańce, a wszystko to w niepowtarzalnej atmosferze. Najciekawsze lokale znajdują się w casco viejo, gdzie w niektórych miejscach bary dosłownie sąsiadują z sobą, jak na Santa Maria i Barrencalle Barrena.

Miasto ma sporo plaż u ujścia rzeki oraz wokół obu cypli. Na jednodniową wycieczkę najlepiej wybrać się albo na Playa las Arenas z wieloma barami, kawiarniami, promenadami i sklepami lub do Sopelana i plaż wokół Plencia na północ od miasta. Ładna starówka Algorta, z białymi domami i malowanymi na zielono drzwiami, ma imponującą nadbrzeżną promenadę z prywatnymi posiadłościami milionerów z Bilbao. Do Algorta i plaż na północy najłatwiej dostać się pociągiem z Estación Las Arenas.

Współrzędne geograficzne Bilbao
Latitude: N 43° 15’ 47" (43.2630126), Longitude: W 2° 56’ 06" (-2.9349852)

Bilbao na forum

  • Brak rozmów na temat Bilbao.
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]