Cartagena

Miasto położone w prowincji Murcia, port w południowej części Lewantu - Costa Blanca. Cartagena leży nad niewielką zatoką, naturalnym portem otoczonym łańcuchem wzgórz oddzielających miasto od równin i wielkiej laguny Mar Menor. Skądkolwiek by się przyjechało do Cartagena, czy to od strony licznych kurortów przy Mar Menor, czy Murcji, czy położonej na południe Almerii, widok miasta nie jest ładny. Zarośla i tereny półpustynne ustępują miejsca wzgórzom z opuszczonymi fabrykami oraz kopalniami, a potem ukazują się nowsze przedmieścia. Dopiero po dotarciu do starówki koło portu, z wąskimi, średniowiecznymi uliczkami pełnymi barów i restauracji, poznaje się prawdziwe oblicze miasta.

Cartagena na Półwyspie Iberyjskim była miastem Hannibala, nazwanym tak na cześć jego ojczystej Kartaginy w Afryce Północnej, oraz strategicznym portem i centrum administracyjnym Rzymian. Dziś port nawiedzają liczni żeglarze. Międzynarodowy Tydzień Morski obchodzony jest w czerwcu, a w listopadzie miasto gości Międzynarodowy Festiwal Filmu Morskiego. Odbywające się fiestas Semana Santa należą do najciekawszych w Hiszpanii. Wczesnym rankiem w Wielki Piątek ruszają procesje spod kościoła Santa Maria de Gracia.

Współrzędne geograficzne Cartagena
Latitude: N 37° 37’ 32" (37.6256827), Longitude: W 0° 59’ 48" (-0.9965839)

Cartagena na forum

  • kaska
    kaska

    Oprocz ruin teatru rzymskiego oraz muzeum narodowego, znajduje sie muzeum morskie. Co ciekawe, tuz przy nabrzezu stoi oryginalny okret podwodny z 1888. Warty zwiedzenia jest rowniez zamek gorujacy nad miastem.

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]