Pogoda w Hiszpanii

Stale aktualizowane warunki pogodowe dla najpopularniejszych kurortów w Hiszpanii. Temperatura powietrza, zachmurzenie, przewidywane opady lub ich brak. Codziennie aktualizowana prognoza pogody dla Hiszpanii. Przed wyjazdem na wakacje, sprawdź prognozę dla wybranego miasta z listy, będzie to pomocja informacja w efektywnym zaplanowaniu urlopu lub wakacji.

Aktualna temperatura w Hiszpanii

Charakterystyka klimatu

Latem na całej powierzchni Hiszpanii z wyjątkiem północnej części wybrzeża, jest słonecznie i gorąco. Temperatury powietrza w lipcu sięgają ok 30 stC, a roczna ilość opadów wynosi 250 mm. Północ Hiszpanii jest terenem zdecydowanie wilgotnym, występują tam spore opady deszczu, a temperatury naeżą raczej do umiarkowanych. Obszar wybrzeża na wschodzie i południu kraju przejawia cechy klimatu śródziemnego z wpływem klimatu morskiego, im bardziej na południe tym cieplej. Ta część Hiszpanii to teren raczej suchy, z gorącym latem i łagodną zimą.

 • Komentarze i opinie
 • aśka
  aśka

  Klimat Hiszpani jest zróżnicowany, od chłodnego i deszczowego na północnym zachodzie, po gorący i suchy na równinach Andaluzji. Centrum kraju charakteryzuje się klimatem kontynentalnym.

  14 grudnia 2011
 • jurek
  jurek

  W życiu o takiej pogodzie nie słyszałem żeby w Hiszpani było tak zimno, mrozy po -15 stopni celcjusza. Na Majorce spadł śnieg to jakiś armagedon jest. Epoką lodowcowa chyba jakas nastała w Hiszpani jak i całej europie.

  6 lutego 2012
 • Jarosław
  Jarosław

  Jak nie pasuje pogoda w samej Hiszpani to pamiętajcie że Hiszpania ma tez prawa do posiadłości zamorskich tzw Sahara Hiszpańska - pustyne terytorium, niemal bezludne, pomiędzy Marokiem, Algierią i Mauretanią, tam nie można narzekać na pogodę że zimno ;-)

  10 czerwca 2014
 • Ania
  Ania

  Klimat w Hiszpani latem jest suchy i gorący. Szczególną uwagę należy przykładać do należytego zabezpieczenia się przed porażeniem słonecznym (nakrycie głowy, ciemne okulary). Len i bawełna są idealnymi materiałami na lekie, przewiewne stroje dziene; należy unikać wszystkich tworzyw sztucznych. Na plażach dopuszczalne są wszelkiego rodzaju stroje kąpielowe, natomiast należy stanowczo unikać strojów plażowych przy zwiedzaniu zabytków, zwłaszcza sakralnych. Turyści lekceważący tę zasadę otoczeni są pogardą.

  Obyczaje na Hiszpańskich plażach
  Obyczaje na Hiszpańskich plażach
  21 czerwca 2014
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]