Regiony

Hiszpania ta nazwa oznacza dla nas, mieszkańców Europy Środkowej, kraj pieszczony promieniami słonecznymi, symbolizującymi radość życia. W ojczyźnie flamenco i walki byków turyści poszukują tej zmysłowej naturalności, którą sami zagubili gdzieś między szarzyzną życia a codziennym wyścigiem z czasem.

Spełniając już od dziesiątków lat oczekiwania tego rodzaju, specjaliści z branży turystycznej prezentują przybyszom, którzy co roku szturmują plaże, folklorystyczny obraz Hiszpanii. Sami jej mieszkańcy mówią Espana de pendereta - o Hiszpanii, która mocno uderza w tam-tamy i wyzyskuje w rzeczywistości cechy kultury jednego jedynego regionu, sprzedając je jako pamiątki. Południowa Andaluzja, wyróżniająca się własnym dialektem, była w modzie już w okresie romantyzmu, kiedy to ognista Carmen i uwodziciel Don Juan po raz pierwszy stali się towarami eksportowymi na Północ.

Miało to wpływ nie tylko na tęsknoty turystów, ale także na wyobrażenia Hiszpanów i Hiszpanek o własnym kraju. Od dziesięciu lat wytworzył się nowy dialog między turystami a mieszkańcami. Już nie wierzy się we frazesy, w uwodzących kobiety, pełnych temperamentu hiszpańskich macho. I odwrotnie: precyzyjna niemiecka machina nie jest już bez wad. Przesądy rozwiewają się, rozpowszechniają się sprzeczności.

IP:23.21.34.188, host: ec2-23-21-34-188.compute-1.amazonaws.com

Komentarze i opinie

  •  ryszard ryszard

    Hiszpania dla seniorów, taki slogan reklamowy widzieliśmy dziś na wystawie biura podróży na mieście. Czy ktoś z was może potwierdzić że są jakieś zniżki dla seniorów podróżujących do Hiszpani? Czy ewentualne zniżki że względu na wiek określają od ilu lat należy się rabat? czy w każdy region Hiszpani można pojechać?

    data dodania 2011-02-14 09:58:13
    Forum Regiony

Newsletter

Profil na Facebook'u

© 2009-2014 nev-serv
Warning: gethostbyaddr() [function.gethostbyaddr]: Address is not a valid IPv4 or IPv6 address in /home/tomaroc/domains/hiszpania24.org/public_html/stat/php-stats.recphp.php on line 282
sql 18