Dalajlama prosi o zaprzestanie korridy

Dalajlama XIV oskarża, że korrida jest okrutną praktyką. Duchowy przywódca Tybetańczyków napisał specjalny list do regionalnego parlamentu katalońskiego. Prosi w nim deputowanych o poparcie zakazu walk byków w Katalonii.

Myślę, że coraz bardziej staje się oczywistym, że korridy są okrutną praktyką, polegającą na zadawaniu okropnego bólu niewinnym zwierzętom - pisze przywódca tybetańskiego buddyzmu w liście przekazanym przez stowarzyszenie obrońców zwierząt.

Dalajlama prosi o zaprzestanie korridy
Dalajlama prosi o zaprzestanie korridy
Dalajlama prosi o zaprzestanie korridy, w Hiszpanii, zdjęcia i aktualności na temat Dalajlama prosi o zaprzestanie korridy.

Dalajlama prosi posłów, by opowiedzieli się za nowelizacją ustawy chroniącej zwierzęta w Katalonii i definitywnie znieśli przepisy dopuszczające walki byków.

W grudniu regionalny kataloński parlament otworzył drogę do wprowadzenia ewentualnego zakazu urządzania korridy. Było to zwycięstwo bardzo aktywnego w tym bogatym regionie Hiszpanii ruchu przeciwnego walkom byków.

Parlament kataloński ma w 2010 roku głosować nad Ludową inicjatywą legislacyjną, która zebrała 180 tys. podpisów pod zdecydowanym i prostym zakazem walk byków i wykluczeniu wyjątków, które korridę dopuszczały.

Jeśli posłowie opowiedzą się za zakazem, Katalonia może stać się pierwszym regionem Hiszpanii, poza Wyspami Kanaryjskimi, w którym nie będzie urządzać się korridy.

dziennik.pl 1 marca 2010
  • Komentarze i opinie
  • Brak komentarzy na forum, możesz być pierwszą osobą rozpoczynającą temat
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]