Hiszpania zaprasza polskich seniorów na wakacje

Wakacje w Hiszpanii, za które na dodatek płacą Hiszpanie? Okazuje się, że to możliwe: hiszpańskie władze sponsorują turystyczne wyjazdy seniorów z krajów Unii Europejskiej do swego kraju. Z programu może skorzystać każdy Polak powyżej 55 roku życia, ze zniżką zabierając także młodszą osobę towarzyszącą.

Czy rzeczywiście polski emeryt bez problemu może sobie pozwolić na wypoczynek na Majorce czy Ibizie? - Do każdego turysty, który przyjeżdża z krajów tzw. nowej Unii, czyli na przykład Polski, rząd Hiszpanii dopłaca 150 euro.

Hiszpania zaprasza polskich seniorów na wakacje
Hiszpania zaprasza polskich seniorów na wakacje
Hiszpania zaprasza polskich seniorów na wakacje

Program jest skierowany do osób, które ukończyły 55 lat. Ale młodsza osoba towarzysząca też dostanie zniżkę - pod warunkiem, że obie zamieszkają w jednym pokoju. Dopłaty są udzielane do wyjazdów odbywających się od 1 października do 30 kwietnia, czyli zupełnie poza sezonem. Kierunki są tylko dwa: Andaluzja - czyli Costa del Sol i Costa de la Luz, oraz Baleary - Majorka, Menorka i Ibiza.

Rząd Hiszpanii wydał na wsparcie tego projektu 5 milionów 300 tysięcy euro. Dochody, które ten program wygenerował, to blisko 7 milionów euro. To znaczy, że jedno euro wydane na ten program przyniosło euro i trzydzieści dwa centy dochodu - wylicza Arturo Claver z hiszpańskiej ambasady.

Hiszpański program Senior Travel pokazuje, że seniorzy stają się łakomym kąskiem dla biur podróży. Według danych naszego Instytutu Turystyki na wczasy w ubiegły roku wyjechało 8 procent Polaków po 60. roku życia, czyli około pół miliona osób. W ciągu pięciu lat ta liczba się podwoiła..

Program Senior Travel jest elementem europejskiego programu Calypso. Jego celem jest sprawienie, by 50 procent mieszkańców Europy, którzy nigdy nie wyjechali poza granice swego kraju wreszcie mogli to zrobić. A przy okazji pozwolili zarobić branży turystycznej.

tvn24.pl / PAP 23 maja 2011
  • Komentarze i opinie
  • Brak komentarzy na forum, możesz być pierwszą osobą rozpoczynającą temat
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]