Polak ciężko ranny podczas gonitwy byków w Pampelunie

Podczas gonitwy byków w Pampelunie został ranny 29-letni Polak, którego byk ugodził rogami w okolice krocza. Stan mężczyzny jest określany jako bardzo ciężki. Mocno krwawiącego mężczyznę przewieziono do szpitala (Hospital de Navarra) w Pampelunie, gdzie będzie operowany. Łącznie tego dnia rannych zostało 13 osób, w tym trzy bardzo ciężko, a pięć ciężko. Siedem osób, w tym Polaka, byk wziął na rogi.

W ciężkim stanie jest 48-letni Hiszpan, ugodzony przez byka w plecy; mężczyzna najprawdopodobniej ma uszkodzony kręgosłup. 23- letni Meksykanin został ranny w brzuch. Ranni są także m.in. 26- letni Niemiec, 25-letni Francuz i młody Amerykanin.

Polak ciężko ranny podczas gonitwy byków w Pampelunie
Polak ciężko ranny podczas gonitwy byków w Pampelunie
Informacje o Polak ciężko ranny podczas gonitwy byków w Pampelunie, w Hiszpanii.

W czwartek, podczas szóstego dnia gonitwy, jeden z byków zmylił drogę i odłączył się od biegnącego stada. Byk był wyjątkowo agresywny, atakował rogami na prawo i na lewo, reagował na każde zawołanie biegnących wokół niego mężczyzn. Z tego powodu w czwartek wyjątkowo odbyły się dwie gonitwy: jedna ze stadem i druga ze zwierzęciem, które pobiegło inną drogą. Ten samotny rozjuszony byk zranił większość żądnych wrażeń mężczyzn, w tym Polaka.

Gonitwa trwała wyjątkowo długo, bo ponad 6 minut (zwykle trwa ok. 2 min.) i była bardzo niebezpieczna.

PAP, Reuters 12 lipca 2007
  • Komentarze i opinie
  • Brak komentarzy na forum, możesz być pierwszą osobą rozpoczynającą temat
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]