Główne wejście do bazyliki Sagrada Familia w Barcelonie. Budowla wciąż jest w budowie. Jest to utrudnione z dwóch powodów: podczas hiszpańskiej wojny domowej projekty zostały zniszczone przez anarchistów katalońskich; z powodu kłopotów finansowych Sagrada Familia nie zostanie ukończona wcześniej niż w 2026.
Barcelona to drugie co do wielkości miasto znajdujące się w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym. Jest stolicą prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Ponieważ jest drugim co do wielkości miastem Hiszpanii, tak więc posiada rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej na którą składają się: metro, autobusy, tramwaje oraz różne sieci korporacji taksówek.
Kościoły, zamki i pałace w Hiszpani są inne od inych takie enigmatyczne, naprawdę wystarczy na nie popatrzeć i można poczuć się jak w innej epoce. na żywo robi naprawdę wielkie wrażenie, chyba takie samo jak Wenecja. Bylek w wielu miejscach na świecie ale Hiszpanią ma wiele do zaoferowania - polecam kazdemu bo są kraje które każdy człowiek za życia powinien zwiedzić i Hiszpanią bez wątpienia do nich należy !