La Coruna

Szczególnie interesującą częścią miasta jest stara dzielnica rybacka oraz przyległa do portu część śródmieścia. Wycieczkę do Wieży Herkulesa nad Atlantykiem warto odbyć nawet podczas jednodniowego pobytu, który wystarcza dla poznania miasta.

Dzielnica portowa. Najbardziej charakterystyczna część miasta dzięki oryginalnym domom mieszkalnym o wielkich przeszklonych balkonach tworzących błyszczące ściany bulwarów Av. Contones i Av. Marina wzdłuż portu ryb. i handl. Podobne domy spotykamy w całym śródmieściu, pozbawionym poza tym znaczniejszych zabytków, a zajmującym przesmyk między portem nad zatoką Ria de La Coruna i zatoką Ensenada del Orzan od strony pełnego morza.

Stare Miasto (Ciudad Yiejo). Wznosi się na niewielkim, skalistym przylądku, obwarowanym od czasów celtyckich. Po stronie zach. dzielnica rybacka. Przy C. Panaderas klasztor i kościół Kapucynów, najładniejszy w mieście obok Muzeum Prowincjonalne w dawnym królewskim konsulacie morskim z kolekcją dobrych obrazów hiszp. z XVII-XIX w.

Wieża Herkulesa (Torre de Hercules) na północy kraju płw. La Coruna, o 2 km od centrum pochodzi prawdopodobnie z II w. i jest jedyną zachowaną latarnią morską z tych czasów. Ze szczytu (104 m npm). fascynująca panorama wybrzeży.

  • Komentarze i opinie
  • Brak komentarzy na forum, możesz być pierwszą osobą rozpoczynającą temat
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]